we speak english
Меню
Наші послуги

Реабілітація після пересадки волосся

Основне про пересадку волосся

Рекомендації після пересадки волосся

Як правильно мити голову після процедури відновлення волосся?

Обмеження після пересадки волосся

Ріст волосся після пересадки по місяцях

Пересадка волосся – одна з найбільш затребуваних операцій серед чоловіків-пацієнтів сучасних клінік пластичної хірургії, які бажають відновити ріст та густину волосся. Незважаючи на її малу травматичність та виконання в амбулаторних умовах, операція потребує уважного та обережного підходу. Некоректний догляд за волоссям після трансплантації може призвести до того, що фолікули погано приживуться або будуть пошкоджені механічно. Це може викликати їхнє випадіння. У цій статті поговоримо про те, скільки гоїться волосиста частина голови після трансплантації і яких правил догляду за зоною корекції слід дотримуватися пацієнту.

Основне про пересадку волосся

Пересадка волосся в нашій клініці пластичної хірургії та лазерної косметології Gold Laser проводиться двома способами: FUE та HFE:

 • FUE (Follicular Unit Extraction – екстракція фолікулярних об’єднань). У випадку FUE методу трансплантати, або графти, витягуються з використанням пробійника, що обертається, а потім вживляються імплантером.
 • HFE (Hand Follicular Extraction – ручна екстракція фолікулів) – являє собою вилучення фолікулів вручну з використанням мікропанчів та подальше введення графтів у зону корекції за допомогою імплантера.

Обидва методи мають ключові переваги: вони малотравматичні, немає потреби в розрізах або накладанні швів, вони допомагають досягти природного результату пересадки за рахунок дотримання напрямку росту волосся.

Успішність пересадки волосся визначається як професіоналізмом пластичного хірурга, так і правильністю догляду в післяопераційному періоді з боку пацієнта.

Рекомендації після пересадки волосся

Час відновлення волосся після пересадки варіюється в кожної людини і залежить від виконання рекомендацій пластичного хірурга. У середньому відновлення займає до місяця, а фінальний результат прийнято оцінювати на 6-12 місяць після втручання. Саме стільки часу потрібно волоссю для повного приживлення.

Стандартна процедура трансплантації триває 6-8 годин. Після завершення операції пацієнт рушає додому, дотримуючись вказаних лікарем запобіжних заходів та рекомендацій для успішного процесу відновлення, а саме:

 • Спати тільки на спині на високій подушці 2-3 тижні, щоб зменшити тиск на область пересадки, знизити ризик травмування фолікул і не допустити міграції набряку на область обличчя та скроневу зону;
 • Не торкатися голови 2-4 дні з метою запобігти пошкодженню графтів;
 • Поставити на паузу фізичну активність та підняття важкостей на 2-3 тижні;
 • Відмовитися від алкоголю та куріння у перші дні після оперативного втручання, оскільки вони можуть негативно впливати на відновлювальний процес;
 • Уникати потрапляння прямого сонячного світла на область трансплантації, а у разі виходу на вулицю – використовувати головний убір. Рекомендується не використовувати занадто щільно прилігаючі та жорсткі головні убори, щоб уникнути натирання шкіри голови та травмування фолікул. Бандана, панама, кепка після пересадки волосся – оптимальний вибір.
 • Якщо пацієнту призначено ліки, їх слід приймати відповідно до рекомендацій лікаря.
 • Дотримуватись правил гігієнічного догляду за волоссям та областю трансплантації, дотримуючись інструкцій лікаря (про правильний алгоритм післяопераційного миття голови йтиметься далі).
 • Стрижка після пересадки волосся можлива не раніше 3-4 тижнів і тільки у професійного майстра та з використанням ножиць. Не слід стригтися машинкою або станком для гоління близько 2 місяців.
 • Дотримуватись збалансованого раціону харчування, виключивши жирну, смажену, солону їжу, газовані напої, солодощі, каву та алкоголь. Рекомендовано вживати зелень, овочі, фрукти, ягоди, білок, а також їжу, багату на вітаміни та мінерали. Також важливо підтримувати в нормі водяний баланс, випиваючи не менше 30 мл чистої води на 1 кг маси тіла.

Як правильно мити голову після процедури відновлення волосся?

1 місяць після пересадки волосся рекомендуємо утриматися від інтенсивного тертя шкіри голови, у тому числі під час миття.

Перше миття пацієнт проводить на 2-4 день. Під час процедури шкіра отримує доступ до кисню, що забезпечує живлення коріння волосся. Неправильне виконання цього процесу може призвести до того, що коріння не матиме достатнього живлення для нормального зростання, а в деяких випадках може бути пошкоджене механічно.

Алгоритм миття волосся:

 1. Нанести спеціальний лосьйон на всю поверхню голови та залишити його на 20-40 хвилин. Лосьйон пом’якшує і зволожує шкіру, а також розм’якшує згустки засохлої крові та скоринки, що утворилися під час операції. Після закінчення зазначеного часу експозиції теплою водою видаляються залишки лосьйону.
 2. Далі проводиться миття голови шампунем. Ми рекомендуємо застосовувати м’які безсульфатні шампуні з показником PH, близьким до PH волосся, яке призначає лікар-трансплантолог. Важливо перед миттям збити шампунь між долонями і далі, акуратно торкаючись шкіри голови, нанести його на всю поверхню та волосся. Весь процес миття голови повинен здійснюватись кінчиками пальців без сильного тиску.
 3. Сушити волосся слід з використанням паперового або тканинного рушника (але не махрового). Важливо уникати тертя шкіри голови, краще віддати перевагу ніжним рухам.

Згідно цього алгоритму рекомендовано мити голову перші 2 тижні кожні 1-2 дні, а влітку – щодня. До 7-10 днів сліди крові повністю зникнуть. Після 15-го дня пацієнту дозволяється відновити звичну гігієну голови.

Обмеження після пересадки волосся

Резюмуючи, винесемо заборони після хірургічного відновлення волосся до окремого списку:

 • куріння;
 • алкоголь;
 • активний спорт;
 • сон на животі чи боках;
 • перебування на вулиці без головного убору;
 • носіння щільних та тугих головних уборів;
 • тертя та масаж голови;
 • стрижка;
 • використання агресивних засобів для волосся.

Більш повний список рекомендацій видає пластичний хірург після втручання.

Ріст волосся після пересадки по місяцях

Зростання протікає поетапно і може відрізнятися у кожної людини. Загальна динаміка виглядає так:

Перший місяць. Більшість перенесеного волосся проявляє активний ріст перші 2-3 післяопераційні тижні. Далі на пацієнта чекає “шокове випадіння волосся”. Воно може тривати до 2 місяців. Не варто його боятися, оскільки таким чином волосяні цибулини переходять у фазу спокою через хірургічну травму і щоб природним чином зберегти волосяні фолікули.

Другий місяць. Через 2 місяці після пересадки волосся “шокове випадіння волосся” поступово зменшується, і починається помітне зростання нового волосся. Швидкість зростання може бути нерівномірною. Те волосся, яке не випало в період “шокового випадіння”, часто виглядає більш виснаженим.

Третій-четвертий місяць. У цей період більшість волосків починають активно рости і пацієнт починає помічати видимі зміни в області пересадки.

П’ятий-шостий місяць. Волосся росте швидкими темпами, стає густішим і потовщується. Волосся покриває пересаджену область на 80%.

Дванадцятий місяць. За рік пацієнт спостерігає бажані результати. Донорська зона та зона трансплантації повністю регенеруються. Волосся росте в темпі загальної динаміки росту волосся.

Пересадка волосся є досить поширеною процедурою для відновлення природної густоти волосся. Однак, перш ніж ухвалити рішення про проведення такої операції, пацієнту важливо ретельно оцінити всі потенційні ризики та побічні ефекти, а також обрати досвідченого та кваліфікованого фахівця. Після операції необхідно суворо виконувати приписи лікаря щодо догляду за волоссям для отримання та збереження максимально позитивного результату.

Запрошуємо вас на консультацію трихолога та пластичного хірурга клініки Gold Laser.

Джерела:

 1. American Hair Loss Association.
 2. Principles and Methods of Preparation of Platelet-Rich Plasma: A Review and Author’s Perspective, Rachita Dhurat, MS Sukesh.
 3. Follicular Unit Extraction Hair Transplant. National Center for Biotechnology Information, U.S. National Library of Medicine.
 4. Hair Transplants: What to Expect. WebMD LLC.
 5. Hair transplant. MedlinePlus Medical Encyclopedia.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×