we speak english
Меню
Наші послуги

Пластика піхви (вагінопластіка)

Пластика піхви (кольпорафія): що це?

Показання для вагінопластики та причини появи проблеми опущення стінок піхви

Які види пластики піхви (вагінопластики) розрізняють?

Протипоказання для корекції входу в піхву

Як відбувається підготовка перед вагінопластикою?

Етапи і тривалість операції пластики піхви

Реабілітація після кольпорафії (пластики піхви))

Відповіді на ЧаПи

Пластика піхви (кольпорафія): що це?

Пластика піхви (кольпорафія) – це вид інтимної операції, в ході якої корегують дефекти стінок піхви. Пластику піхви проводять з& естетичних і медичних показань. З точки зору естетики метою операції є відновлення зовнішнього вигляду зони і повернення колишньої чутливості. За медичними показаннями операція призначається для усунення виниклих патологій: пролапсу геніталій, опущення матки, нетримання сечі, утруднення дефекації, болі при статевих стосунках тощо.

Показання для вагінопластики і причини появи проблеми – опущення стінок піхвиПластика влагалища - информационная статья

В ряді найчастіших показань до вагінопластики знаходяться:

 • опущення передньої стінки піхви з сечовим міхуром, яке стає причиною неконтрольованого сечовипускання;
 • пролапс або виступання задньої стінки піхви, найчастіше разом з прямою кишкою, що ускладнює дефекацію;
 • післяпологовий пролапс матки або опущення через надмірні навантаження;
 • опущення сечового міхура і нетримання сечі;
 • випадання слизової оболонки стінок піхви;
 • втрата чутливості, зниження сексуального збудження.

Опущення стінок піхви виникає при недостатності м’язів черевної області і тазового дна, а також в разі якщо є:

 • вроджені аномалії;
 • травматичні і тривалі пологи, великий плід;
 • післяпологові ускладнення;
 • видалення (екстирпація) матки;
 • надмірна фізична активність;
 • травми органів таза;
 • частий кашель, хронічний запор.

Які види пластики піхви (вагінопластики) розрізняють?

Розрізняють хірургічну пластику піхви і безопераційну.

Безопераційна вагінопластика не передбачає хірургічного втручання. До її різновидів відноситься контурна пластика і нитьовий ліфтинг.

Контурна пластика піхви – це ін’єкції гіалуроновмісних філерів для поповнення втрачених об’ємів, підвищення пружності тканин в інтимній зоні, зволоження піхви. Підтяжка піхви нитками – процедура введення розсмоктуваних мезонітей в піхву. Нитки дозволяють звузити вхід у піхву і сприяють ущільненню тканин, так як навколо них створюється фіброзний каркас.

Хірургічна пластика (кольпорафія) – це класична операція по зменшенню розміру піхви шляхом висічення надлишкової тканини на слизовій оболонці з наступним накладенням швів. Також в ході процедури можуть бути посічені старі рубці і зшиті м’язи тазового дна. Втручання проводиться в умовах операційної.

 

Протипоказання для корекції входу в піхву

Пластика піхви протипоказана вагітним і годуючим, при злоякісних пухлинах, серцево-судинних захворюваннях, гострих інфекційних станах, цукровому діабеті в стадії декомпенсації, коагулопатії, запальних захворюваннях статевих органів, захворюваннях, що передаються статевим шляхом.

Як відбувається підготовка перед вагінопластикою?

Перед кольпорафією пацієнтці необхідно проконсультуватися з гінекологом на предмет необхідності в операції, здати аналіз крові, сечі, мазок на мікрофлору і приховані інфекції, зробити ЕКГ. Перед безопераційною корекцією піхви слід здати мазок.

Етапи і тривалість операції пластики піхви

Операція по корекції піхви проводиться під седаціею або загальним наркозом. Тривалість операції становить 1-1,5 години.

Етапи операції:

 1. Консультація фахівця.
 2. Діагностика. Виявлення характеру анатомічних відхилень і протипоказань у пацієнтки.
 3. Підготовка до операції. Анестезія.
 4. Хірургічне висічення надлишків тканин, ушивання і фіксація м’язів, ушивання тканин піхви.

Реабілітація після кольпорафії (пластики піхви)

Перші дні після операції пацієнтка відчуває біль, дискомфорт у піхві, спостерігає набряклість, оніміння, незначні крововиливи. У цей час їй пропонується постільний режим і постійний контроль з боку медичного персоналу.

Пластичний хірург клініки Gold Laser Гіндіч Ольга Андріївна:

Після втручання заборонені: положення сидячи 8-10 днів, інтимна близькість, фізичні навантаження, відвідування саун, лазень і басейнів перші 1-2 місяці. Важливо в відновлювальний післяопераційний період зробити акцент на рідку їжу для запобігання запорів.

Відповіді на ЧаПи

Ризики для здоров’я при пластиці піхви

Будь-яке хірургічне лікування супроводжено ризиками: ризик кровотечі під час операції або після неї, ймовірність запалення операційної рани, ризик травмування прилеглих органів (в разі вагінопластики – сечового міхура, кишечника, сечоводу, кровоносних судин, нервових закінчень). Однак, не варто побоюватися, якщо операція проходить в клініці з хорошою репутацією і якісним обладнанням, а саму операцію проводить висококваліфікований хірург з великим досвідом. В такому випадку така операція абсолютно безпечна!

Період загоєння після вагінопластики

Тривалість реабілітації залежить від складності хірургічного втручання і кількості швів. Шви знімаються через 8-10 днів. Повне відновлення тканин і організму займає до 2 місяців. По закінченню 2-х місяців пацієнтці дозволено вести статеве життя, займатися спортом, відвідувати сауну, лазню і басейн.

Як довго зберігається ефект після операції?

Ефект від вагінопластики постійний. Рецидив може виникнути після наступних складних пологів.

Які можуть бути ускладнення після пластики піхви?

Після пластики піхви існує невеликий ризик появи гематом і набряклості. Це норма для будь-якого роду оперативного втручання. Довге відновлення тканин, розвиток інфекцій та запалень статевих органів, а також ймовірність травмування пацієнтки під час вагінопластики – наслідки некваліфікованого підходу хірурга і його команди. Грамотний і досвідчений лікар не допустить подібних негативних наслідків.

Ціни на пластику піхви?

Ціна пластики обумовлена типом і складністю операції, бажаним результатом, різновидом анестезії, кваліфікацією лікаря-хірурга. Точний бюджет може бути пораховано тільки після очної консультації і вибору тактики лікування.

Джерела:

 1. А.І. Коркан, М.В. Лактіонова, І.М. Смагіна, С.А. Лисенков, Л.С. Діамбекова “Хірургічне лікування генітального пролапсу з урахуванням функціональних порушень органів малого таза. Комбінований підхід. Ефективність”.
 2. Ayush Giri, Rene M Ward, Katherine Eubanks Hartmann, Jennifer M Wu “Genetic Determinants of Pelvic Organ Prolapse among African American and Hispanic Women in the Women’s Health Initiative”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×