we speak english
Меню
Наші послуги

Як позбутися плям після прищів

Причини появи прищів

Види плям після прищів на обличчі

Як позбутися плям від прищів за допомогою косметологічних методів?

Профілактика: як попередити, а не позбутися плями від прищу

Як відбілити сліди на обличчі після прищів у Києві?

Проблема застійних плям після появи прищів часто непокоїть володарів жирної проблемної шкіри. Хоча пігментація, що виникає після запальних висипань, може з часом зникнути самостійно, процес може тривати роками. Пропонуємо ознайомитись з ефективними способами корекції плям після прищів, які можна застосовувати як у домашніх умовах, так і звернувшись до косметолога.

Причини появи прищів

Основна причина появи прищів – надмірна активність сальних залоз. В результаті їх роботи виникає надлишок шкірного сала, який поєднується з потом, роговими лусочками шкіри та іншими продуктами, утворюючи так звану сальну пробку. Це ідеальне середовище для розмноження пропіонобактерій (P. acnes), які є винуватцями запальних процесів шкіри.

Чинники, які сприяють появі прищів:

 • Генетично обумовлений тип шкіри. Якщо хоча б один з батьків має жирну проблемну шкіру, то є ймовірність, що такий тип передасться і дитині.
 • Гіперандрогенія – надлишок статевих гормонів андрогенів, які активно впливають на сальні залози та можуть спричинити появу прищів, особливо в пубертатний період.
 • Порушення мікробіому шкіри, що сприяє посиленню запалення на шкірі.
 • Механічний вплив на шкіру при самостійних спробах видавити прищі, що може призвести до утворення застійних плям та інфікування шкіри.
 • Неправильний догляд за жирною проблемною шкірою, що може посилити її стан і призвести до утворення прищів та слідів після них. Грамотний догляд повинен включати глибоке очищення, зволоження та відновлення балансу мікрофлори шкіри.

Види плям після прищів на обличчі

Косметологи виділяють кілька основних типів плям після акне:

 • Післязапальна еритема може бути червоною або синюшною. Сині та червоні плями після прищів на обличчі, плечах, спині, грудях утворюються через судинні зміни після механічного впливу на шкіру при спробі видавити прищ.
 • Післязапальна гіперпігментація виникає в результаті скупчення меланіну в шкірі при дії ультрафіолетових променів.
 • Гіпертрофічні рубці – виникають в області, де раніше знаходилися прищі з пустулами, що є маленькими шишками з щільною білою масою всередині.
 • Атрофічні рубці постакне. Цей дефект з’являється в результаті висипу вугрів. На поверхні шкіри утворюються кілька вогнищ запалення, які потім гояться, але нові вогнища можуть виникати в інших місцях. Ця проблема стає все більш серйозною, тому що площа запальних вогнищ збільшується, і клітини шкіри не встигають впоратися із процесом регенерації.

Як позбутися плям від прищів за допомогою косметологічних методів?

Домашній догляд, доповнений косметологічними процедурами, ефективно бореться із плямами від прищів. Щоб досягти найкращих результатів, зверніться до дерматолога або косметолога, щоб отримати індивідуальні рекомендації та підбір процедур для вашого типу та потреб шкіри.

Серед косметологічних процедур, спрямованих на усунення синюшних плям, пігментації, шрамів, дерматологи клініки Goldlaser виділили такі.

Хімічні пілінги з урахуванням ретинолу чи кислот спрямовані на видалення верхнього шару шкіри, що стимулює процеси її природного оновлення. В результаті відбувається пригнічення акне, оновлення клітин шкіри, поліпшення мікрорельєфу та тонусу шкіри.

Лазерне шліфування вуглекислотним лазером – це ще один ефективний метод корекції плям. Ця процедура передбачає контрольоване пошкодження верхнього шару шкіри лазерним променем і особливо корисна для лікування гіпертрофічних рубців і поліпшення рельєфу шкіри. Фракційне лазерне шліфування дозволяє видалити пошкоджені ділянки верхнього шару епідермісу, проводиться після аплікаційної анестезії та є абсолютно комфортним. Глибина дії регулюється індивідуально, що дозволяє досягти оптимальних результатів терапії. Шліфування лазером значно покращує стан та зовнішній вигляд шкіри та запускає процес її оновлення.

Мезотерапія – це процедура, коли спеціальні препарати (мезококтейлі) вводяться під шкіру на невелику глибину. Ці мезококтейлі містять компоненти з протизапальною та регенеруючою дією, а також сприяють нормалізації роботи сальних залоз та виробленню шкірного сала. Мезотерапія ефективна у боротьбі з акне та допомагає зменшити вираженість рубців та інших наслідків акне (темні сліди від прищів, нерівності).

IPL-терапія (Intense Pulsed Light therapy) дозволяє ефективно усунути патологічний пігмент та застійні елементи постакне на різних частинах тіла, включаючи обличчя, груди, передпліччя та спину. IPL-терапія – це метод лікування, який використовує інтенсивні імпульсні світлові хвилі. При лікуванні пігментації імпульси світла скеровуються на шкіру, де вони поглинаються пігментованими клітинами. Це призводить до руйнування пігменту меланіну в них.

Правильний домашній догляд є важливою складовою комплексного лікування шкіри з проблемами акне та постакне. У нашій клініці Голд Лазер лікарі нададуть індивідуальний підхід до кожного пацієнта, підберуть оптимальні косметичні та фармацевтичні засоби від плям після прищів, таким чином підвищивши ефективність процедур, що проводяться.

Профілактика: як попередити, а не позбутися плям від прищу

Для запобігання утворенню темних плям після прищів рекомендується дотримуватися кількох рекомендацій:

 • Використовуйте сонцезахисні засоби у своїй щоденній б’юті-рутині, навіть у холодну пору року, щоб запобігти постзапальній пігментації. Оптимально обирати санскріни з високим рівнем захисту – з SPF 30–50.
 • Регулярно очищайте обличчя двічі на день, використовуючи спеціальні засоби, які призначені для проблемної шкіри.
 • Уникайте косметики, яка може забивати пори.
 • У разі наявності гнійників, не використовуйте скраби та абразивні засоби.
 • Постійно стежте, щоб не давити прищі. Це важливо завжди пам’ятати.
 • Підтримуйте хорошу гігієну, не торкайтеся обличчям брудними руками, тримайте чистими інструментами для макіяжу (якщо використовуєте), використовуйте одноразові серветки для витирання обличчя після вмивання, регулярно змінюйте наволочки, а також дезінфікуйте екран смартфона.

Як відбілити сліди на обличчі після прищів у Києві?

Щоб отримати відповіді на запитання: “Як усунути застійну пляму від прищиків?”, ми рекомендуємо звернутися до досвідчених фахівців. У клініці Goldlaser (Київ) ви отримаєте персоналізовану програму терапії акне та слідів постакне, яка включає ефективні косметологічні процедури та грамотно підібраний домашній догляд. Такий системний підхід до вирішення проблеми дозволить отримати більш помітні та якісні результати.

Джерела:

 1. Stery W., Paus R., Burgdorf W. “Dermatology”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×