we speak english
Меню
Наші послуги

Чому з’являються бородавки

Папіломатоз: причини появи новоутворень

Міфи про бородавки і реальна небезпека ВПЛ

Ефективна профілактика хвороби

Методи лікування папілом і бородавок

Бородавки і папіломи – шкірні новоутворення доброякісної природи, як і звичайні родимки (невуси). При цьому поява нешкідливих невусів пов’язана в основному зі спадковістю і впливом сонячних променів, а ось бородавки і папіломи з’являються на шкірі в зв’язку із зараженням ВПЛ – вірусом папіломи людини.

Бородавки на рукахПри попаданні цього вірусу на шкірний покрив людини розвиваються бородавки або папіломи, а якщо вірус вражає слизові оболонки, то на них з’являються специфічні гострі кондиломи (генітальні папіломи).

Папіломатоз: причини появи новоутворень

На сьогоднішній день в медичній практиці відомі 70 різновидів вірусу папіломи людини, кожному з яких присвоєно персональний номер. Захворювання, що характеризується появою бородавок і папілом і розвивається після проникнення ВПЛ в організм, називається папіломатозом. Заразитися папіломавірусною інфекцією досить легко, але при наявності високого імунітету хвороба нічим не проявляє себе і знаходиться в пасивному стані. У випадках, коли імунітет знижений, ВПЛ проявляється у вигляді вже згаданих бородавок, папілом і кондилом на шкірі і слизових (папіломатоз). Основні шляхи зараження ВПЛ такі:

 • статевий контакт (генітальний, анальний, оральний);
 • так званий вертикальний спосіб передачі вірусу – від зараженої матері до дитини (в період виношування плоду або в процесі пологів).

Рідше зустрічаються і випадки зараження при звичайних рукостискання, а також при використанні засобів гігієни, що належать носію вірусу. Крім того, зараження ВПЛ може статися в місцях загального користування – басейнах, лазнях і саунах, фітнес-клубах і т.п.. Ці способи зараження актуальні тільки за умови пошкоджених новоутворень у зараженої людини і ділянок пошкодженої шкіри у здорової (передача вірусу через мікротравми і тріщини). Локалізація новоутворень залежить від їх різновиду:

 • бородавки зазвичай з’являються на руках, підошвах, колінах, в області очей;
 • папіломи – на шиї і під пахвами.

Кондиломи, як новоутворення, придбані зазвичай статевим шляхом, розростаються в основному на репродуктивних органах, анусі, всередині уретри, сечового міхура і прямої кишки, а також (зрідка) в роті і навіть на голосових зв’язках.

Міфи про бородавки і реальна небезпека ВПЛ

Основна помилка, що стосується бородавок, полягає в тому, що більшість людей до сих пір сприймають ці новоутворення як виключно шкірну хворобу. Але шкірні прояви – тільки вершина айсберга, адже справжня причина появи бородавок полягає в наявності в організмі папіломавірусу. Також існує стійкий міф, що бородавки і папіломи – це одне і те ж. Але в залежності від типу, вірус може викликати появу або одних бородавок, або тільки папілом.

ЛазерЯкщо на неушкоджену шкіру потрапить штам ВПЛ, здатний спровокувати лише кондиломи на слизових оболонках, то зараження не станеться. Ступінь небезпеки вірусу папіломи людини залежить від типу цього вірусу, оскільки багато хто з типів ВПЛ мають високу онкогенність (ризик трансформації в злоякісні новоутворення). Визначити тип ВПЛ можна тільки лабораторним способом. Вкрай небезпечними для людини є типи ВПЛ 16 і 18, так як вони здатні викликати різні неоплазії, включаючи рак шийки матки у жінок.

Ефективна профілактика хвороби

До найбільш дієвих профілактичних заходів, що дозволяють уникнути зараження ВПЛ, відносяться наступні:

 • звести до мінімуму кількість статевих партнерів і використовувати презервативи, особливо при випадкових статевих контактах;
 • дотримуватися правил гігієни, уникати відвідування саун, басейнів, лазень при наявності порізів та інших пошкоджень на шкірі, а також своєчасно обробляти і заклеювати лейкопластиром будь ранки на руках і ногах.

Ще одним важливим заходом для профілактики виникнення папилломатоза є підтримка власної імунної системи. Щоб зміцнити імунітет, потрібно забезпечити організму правильний режим дня, повноцінний сон, а також здорове харчування, багате білками і вітамінами. Також в сучасних клініках практикуються щеплення вакцинами, які сприяють виробленню антитіл проти високоонкогенних типів ВПЛ.

Методи лікування папілом і бородавок

Небажані новоутворення на шкірі і слизових виглядають вкрай неестетично. І якщо найкращим лікуванням причини їх виникнення буде високий імунітет, то видалити новоутворення можна за допомогою сучасних засобів естетичної медицини. До методів усунення зовнішніх проявів ВПЛ відносяться: кріодеструкція, електро-і радіохвильова коагуляція, застосування різних зовнішніх препаратів, що сприяють відмиранню уражених клітин шкіри і слизової. Найбільш ефективним методом у боротьбі з новоутвореннями є лазеротерапія. Ця процедура успішно виконується в клініці Gold Laser і має цілий ряд переваг:

 • безболісність і безкровність незалежно від глибини проростання новоутворення;
 • можливість видалення новоутворень не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках з відсутністю ризику їх повторного виникнення;
 • відсутність пігментних плям, шрамів та опіків після процедури.

Лікар-дерматолог клініки Gold Laser Ілієва Анна Олегівна зазначає наступне:

Завдяки тому, що маніпула лазерної установки не контактує зі шкірою пацієнта під час сеансу, процедура відрізняється повною стерильністю, а промінь лазера при цьому чинить додаткову бактерицидну дію на оброблювану ділянку.

Видалення новоутворень дуже важливо проводити вчасно, щоб уникнути неприємних наслідків – травмування бородавок і папілом, їх розростання та можливого переродження в злоякісні пухлини. Плануючи лазерне лікування, Ви можете проконсультуватися з висококваліфікованим дерматологом клініки Gold Laser, який допоможе підібрати оптимальну схему боротьби з новоутвореннями. Також читайте наш блог, щоб бути в курсі новітніх методик боротьби з будь-якими шкірними дефектами.

Джерела:

 1. Белоусова Т.О., Горячкіна М.В. “Папіломовірусна інфекція шкіри: раціональний вибір наружної терапії”.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×