we speak english
Меню
Наші послуги

Чи варто боятися рубців після пластики обличчя

Розрізи при пластиці обличчя: де локалізуються?

Чому не видно шрамів після пластики на обличчі

Правильний догляд після пластичної операції: що потрібно знати

Хірургічна корекція обличчя до сьогодні вважається найбільш ефективним методом омолодження, здатним усунути зморшки, відновити молодий овал обличчя, усунути дефекти верхніх і нижніх повік, провисання брів тощо. Проте кожна операція супроводжується розрізами, накладанням швів, і, отже, утворенням шрамів. Одне з головних завдань хірурга в ході операції – створення умов для того, щоб рубці після повного загоєння були максимально непомітними.

Розрізи при пластиці обличчя: де локалізуються?

Розрізи під час пластики обличчя грають ключову роль і залежить від типу операції. Розглянемо основні види хірургічних втручань по обличчю, які виконують у нашій клініці Gold laser.

У разі класичного фейсліфтингу (кругова підтяжка обличчя) початковий розріз розташовується у волосистій частині голови, далі спускається до скроні (шрами після скроневого ліфтингу залишаються у волоссі), проходить попереду вушної раковини, огинає мочку вуха і виходить на потиличну область за вушною.

При блефаропластиці (пластика повік) розрізи проводять по складці верхньої повіки (пластика верхніх повік), а також уздовж нижнього війного краю нижньої повіки (пластика нижніх повік). Часто нижня блефаропластика проходить через доступ з боку слизової оболонки ока. Такий вид пластики зветься «транскон’юктивальна блефаропластика» і не передбачає зовнішніх розрізів.

Броуліфтинг (підтяжка брів) проходить з виконанням розрізів уздовж лінії росту волосся на бровах або розрізів у волосистій частині голови над чолом.

Ринопластика (пластика носа) може бути виконана відкритим або закритим способом. У разі відкритого варіанту хірург робить розрізи на колумеллі (перемичка між ніздрями), на крилах і в порожнині носа з метою від’єднати шкіру від скелета і скоригувати недоліки. Операція передбачає накладання швів.

При хейлопластиці за методом булхорн з метою покращити форму та об’єм губ розріз має форму бичачого рогу та розташований над верхньою губою.

Корекція підборіддя, овалу обличчя, шиї та щік за допомогою ліпосакції у класичному варіанті передбачає розрізи в цільових областях та механічне руйнування жирових клітин.

Важливо! У нашій клініці Gold laser цей метод не використовується через його високу травматичність та низьку результативність. Ми віддаємо перевагу операції без розрізів скальпелем, а саме – використовуємо спеціальне лазерне та ультразвукове обладнання, укомплектоване тонкими канюлями (2-3 мм у діаметрі) для впливу на жирову тканину.

Ліпофілінг (введення власного жиру пацієнта) губ, повік, носогубних складок також не передбачає розрізів на шкірі. Усі маніпуляції під час операції проводяться з використанням канюль, шрами від яких не перевищують 2-3 мм і після загоєння практично не помітні.

Чому не видно шрамів після пластики на обличчі

Розмір швів після пластики визначається анатомічною структурою обличчя, характером, обсягом та складністю втручання. Щоб шрами після операції були непомітними, хірурги клініки Gold laser:

 • По можливості розташовують розрізи в прихованих ділянках і роблять внутрішні доступи. Наприклад, деякі шви після підтяжки обличчя приховані у волоссі та за вухами. А для зшивання країв надрізів на відкритій ділянці перед вухом використовують внутрішньошкірний шов.
 • Використовують спеціальну техніку накладання швів та різні типи шовного матеріалу для окремих зон.
 • Застосовують високоякісні інструменти та матеріали для накладання швів.

Проте від повної відсутності рубців після хірургічної маніпуляції не застрахований ніхто. Їхня поява можуть викликати такі процеси:

 • Схильність шкіри пацієнта до формування рубців;
 • Невиконання рекомендацій лікаря під час післяопераційного відновлення;
 • Низький професіоналізм фахівця;
 • Порушення імунної відповіді;
 • Індивідуальні особливості організму пацієнта.

Правильний догляд після пластичної операції: що потрібно знати

Щоб шрами після кругової підтяжки, блефаропластики, корекції підборіддя та інших операцій були малопомітними, відмовтеся від їхнього самостійного лікування. Найголовніше – це дотримуватися рекомендацій пластичного хірурга, оскільки це відіграє ключову роль у швидкому загоєнні та розсмоктуванні післяопераційних рубців. Отже, нескладні правила поведінки після операції на обличчі:

 • Не чіпайте, не розтирайте та уникайте пошкодження тканин в області корекції.
 • Самостійно не масажуйте ділянки, якщо це не рекомендовано хірургом.
 • Дотримуйтесь особистої гігієни, щоб не допустити запалення в області швів, використовуйте натуральні засоби без алергенів та ароматизаторів.
 • Відмовтеся на деякий час від декоративної косметики.
 • Не проводьте косметологічні процедури у зоні операції, якщо їх не призначив ваш хірург.
 • Не відвідуйте сауни, лазні, басейни.
 • Не ходіть на пляж та в солярій.
 • Спіть на спині.
 • Намагайтеся харчуватися правильно, пийте достатню кількість води, відмовтеся від куріння та алкоголю.
 • Наносьте ранозагоювальні та протирубцеві препарати, призначені хірургом, а також виконуйте процедури, що прискорюють реабілітацію, такі, як мікрострумовий вплив, лімфодренажний масаж, плазмотерапія.

Повний перелік рекомендацій хірург видає після операції в індивідуальному порядку.

Якщо шрам після втручання неминучий і його вигляд не зовсім естетичний, у клініці Gold laser можна провести такі процедури, як плазмоліфтинг і мезотерапія шраму, лазерне шліфування, RF-ліфтинг.

Джерела:

 1. A Practical Approach to Chemical Peels, Teo Soleymani, Julien Lanoue, Zakia Rahman.

 2. Ковальова Л.Н. «Сучасний диференційований підхіод до комплексного лікування та профилактики рубців шкіри різної етиології.

Інформація в статті для ознайомлення, не може рзглядатись як медична консультація чи пряма рекомендація спеціаліста для лікування. Прийняття рішення про метод лікування і медицинської допомоги повинно здійснюватись профільним лікарем після очної консультації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
 • відгук
 • запитання
0 - 0 відгуків
Всі поля повинні бути заповненні.
Ваша оцінка
Всі поля повинні бути заповненні.
Лікарі нашої клініки
Про нас говорять
Записаться к врачу

  ×
  Cпасибо

  Мы обязаны проверить Ваш отзыв на наличие нецензурной лексики или спама. В ближайшем времени Ваш отзыв будет опубликован на сайте.

  ×