Татуаж (або дермопігментація) – це запровадження спеціального пігменту в верхні дермальні шари за допомогою проколів голкою спеціальною контурною машинкою. Барвник утримується в міжклітинному просторі практично все життя. Техніка татуажу дозволяє нанести незмивний макіяж на зону губ, контур брів, підкреслити лінію зростання вій і створити стрілки.
Причини видалення татуажу
Не дивлячись на те, що перманентний татуаж користується величезним попитом в даний час, все ж активно з’являються ті, хто хоче позбутися від малюнка. Серед причин, які можуть спровокувати бажання видалити татуаж, є:
зміна модних тенденцій або смакових уподобань;
незадовільна якість виконання;
вікові зміни, що призвели до зміни контурів татуажу;
підсумковий дефектний колір як результат непрогнозованої реакції тканин на барвник;
бляклість відтінку, викликана часом.
Наскільки важко вивести татуаж
Оскільки залягання пігменту відбувається не на поверхні епідермісу, а в дермальних шарах, то виведення татуажу представляє деяку складність. По-перше, не всі методики видалення татуажу дають 100% гарантію повного виведення пігменту. Успіх процедури виведення залежить від обраного апарату для корекції, глибини залягання і типу барвника. По-друге, існує ризик рубцювання тканин при некваліфікованому лікарському підході.
Способи видалення татуажу
Серед різноманіття технік для усунення тату ми виділимо три, які користуються найбільшою популярністю, і з’ясуємо, наскільки вони безпечні та ефективні.
Освітлення (камуфляж). Засіб камуфлювання передбачає нанесення нового татуювання тілесного кольору поверх старого, який слід видалити. Накладання світлого пігменту на темний дає ефект “тонального крему” і виглядає досить неестетично. Також складно спрогнозувати, як поведе себе світлий пігмент згодом поверх старого. У разі камуфлювання татуажу брів є ризик травматизації цибулин волосків, що може мати несприятливий наслідок у вигляді довічної їх деградації.
Дермабразія. Це метод хірургічного видалення татуажу, який полягає в механічному позбавленні від пігменту за допомогою використання наждачного паперу, їдких кислот і/або спеціального механізму з обертовими щітками. Таке пошкодження пігментованих ділянок погано піддається контролю з боку лікаря і не гарантує відсутність шрамів і післяпроцедурних рубців. Абразивне пошкодження шкірних покривів змінює їх структуру і колір. Сама процедура супроводжується рясною кровотечею, сильними болючими відчуттями, набряком. Високий ризик інфікування через повне зняття епідермісу в зоні обробки, а також формування келоїдних рубців. Повне відновлення займає в середньому півроку.
Лазерне видалення. Процедура передбачає вплив на шкіру потужними короткими світловими імпульсами, які руйнівно впливають на кольоровий пігмент. Різні довжини хвиль здатні вплинути навіть на глибоко посаджене татуювання без шкоди шкірі і волосяному покриву, і без ризику рубцювання. Зруйнований пігмент поступово виводиться лімфатичною системою організму. Процедура не вимагає нанесення анестетиків, відновний період мінімальний. Перший позитивний результат для чорно-білого і кольорового татуажу помітний після першого сеансу.
У клініці Gold Laser представлений новітній пікосекундний неодимовий лазер Pico Premium. Перевага його полягає в глибині проникнення хвилі – на 4-6 мм під шкіру, що дозволяє звести будь-яке татуювання і татуаж. Корекції піддаються всі кольори. Тривалості пікосекундного імпульсу недостатньо для пошкодження здорового шкірного покриву, тому неодимовий лазер Pico Premium виправдано є “золотим стандартом” у видаленні татуажу і татуювань всіх кольорів зі шкіри будь-якого фототипу.
В Gold Laser лікарі-дерматологи знають як домогтися абсолютних результатів в безслідному видаленні невдалого або обридлого татуажу. Наш унікальний пікосекундний лазер забезпечує найвищий рівень безпеки процедури, не завдаючи шкоди оточуючим тканинам.